Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Kobiety mogą posiadać przeróżne symptomy w czasie menopauzy. To dlatego, że estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Ponieważ masz mniej estrogenu, możesz posiadać różne objawy. Dużo kobiet doświadcza nadzwyczaj łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny bądź też noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, gdy uderza gorąc. Niektóre kobiety wcale nie wymagają leczenia. Inne symptomy mogą być znacznie bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze zmiany, jakie możesz zanotować w wieku średnim. Co poniektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio połączone z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co zobaczysz jako pierwsze. Twoje miesiączki są w stanie już nie być regularne. Są w stanie być krótsze bądź trwać dłużej. Możesz krwawić o wiele bardziej lub też mniej aniżeli z reguły. Są to wszelkie normalne zmiany, jednak by upewnić się, że nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są nadzwyczaj blisko siebie, albo trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Dużo pań ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być połączone ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części lub też na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca są w stanie być niezwykle łagodne czy też wystarczająco silne, żeby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.