nowa restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane potrawy – risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad z całą pewnością powinien zawierać również trunek. Lampka alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Italian Cuisine Krakow Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film