Władze Krakowa

Głównym spośród największych wyzwań w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.