włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Świetna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych możliwości, które oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film